Xianda Machinery Co.,Ltd obecne jest na polskim rynku od 2016 r. Nasza ciekawa i konkurencyjna oferta maszyn do obróbki kamienia spotkała się z zainteresowaniem ze strony polskich przedsiębiorców z branży kamieniarskiej. Zaowocowało to wieloma sfinalizowanymi zamówieniami. Poniżej przedstawiamy niektóre przykłady naszych maszyn, które zostały sprowadzone i pracują w polskich firmach.

Rok 2017 Piasmar sp.j. z Bystrzycy Kłodzkiej

Piła linowa sterowana CNC model CNC-3500
Piła linowa model BWT-3500

Piasmar,  Zakład Przerobu Kamienia Szklary – Huta 3 (koło Ząbkowic Śląskich). Na pierwszym planie piła  linowa BWT-3500, z tyłu CNC – 3500

Piasmar,  Zakład Przerobu Kamienia Szklary

„W swoim parku maszynowym urządzenia z logo Xianda ma także dolnośląska firma Piasmar. Jak mówi jej współwłaściciel Ryszard Więcławek pracują u niego dwa traki jednolinowe – ze sterowaniem CNC i PLC oraz linia szlifierska. Traki linowe wykorzystywane są zarówno do paserowania bloków, jak i ich przecierania. Zdaniem R. Więcławka maszyny spisują się dobrze, a do ich największych atutów zalicza solidność żeliwnych konstrukcji słupów, przekładającą się na precyzję pracy i wysoką jakość cięcia.”  (NOWY KAMIENIARZ 5 (132) / 2022)

 

Rok 2018-2019 Braun Granit Czernica (woj. dolnośląskie)

Piła linowa sterowana PLC RSM 3500-21
Piła linowa sterowana  CNC 3500
Piła mostowa WKQ 1200

Braun Granit (Czernica) Piła linowa RSM-3500

Braun Granit(Czernica) Piła linowa CNC-3500

 

Braun Granit(Czernica) Piła mostowa WKQ-1200

„Pierwsza, trzy lata temu, rozpoczęła pracę jednolina, potem doszła kolejna. Wykorzystuję je do przecierania bloków na slaby. Mam też piłę mostową z tarczą 1200 mm, służącą do obróbki grubszych elementów. W zakładzie montowana jest także kolejna maszyna- wielopiła, która w najbliższym czasie zostanie uruchomiona. To BTC 2800, czyli 8-tarczowa wielopiła z największą tarczą o średnicy 2800 mm. Będę ją wykorzystywał do cięcia bloków na slaby. Dlaczego zdecydowałem się na to rozwiązanie? Wiem, że wszyscy wybierają traki linowe, ale ja nie chciałem dostawić trzeciego traka linowego. Chcę sprawdzić, jak będzie spisywało się to rozwiązanie. W Chinach takie maszyny pracują i się sprawdzają. Tym sposobem, jeśli chodzi o maszyny do cięcia granitu to właściwie cały park maszynowy to rozwiązania Xiandy. Zdecydowałem się na tego producenta, ponieważ u mnie się sprawdziły. Jednym z ważnych elementów wyróżniających je na tle innych rozwiązań to żeliwna konstrukcja korpusów, dająca dużą sztywność, co przekłada się oczywiście na wysoką jakość cięcia – mówi Christian Kondej właściciel firmy Braun Granit.” (NOWY KAMIENIARZ 5 (132) / 2022)

Rok 2020 Kazimierz Bagiński Koźmice (woj. dolnośląskie)

Piła linowa sterowana PLC RSM 3500-15

Kazimierz Bagiński Koźmice (woj. dolnośląskie) Piła linowa RSM 3500-15

[piła] pracuje u mnie już ponad rok. Przed jej zakupem sprawdziłem jak się one spisują w jednej z pobliskich firm. Wszystko wyglądało OK, więc się zdecydowałem i nie żałuję. Po roku mogę powiedzieć, że to bardzo dobre rozwiązanie, a maszyna gwarantuje bardzo wysoką jakość  cięcia. Niewątpliwą zaletą traków linowych Xianda jest ich żeliwna konstrukcja, i wiele innych żeliwnych elementów. To sprawia, że maszyna – jeśli się ją oczywiście dobrze posadowi na fundamentach – jest niesamowicie stabilna, nieporównywalnie bardziej niż w przypadku konstrukcji spawanych. To rzecz jasna przekłada się na najwyższą jakość cięcia porównywalną z cięciem tarczą diamentową. By nie być gołosłownym z tą stabilnością. Znajomy przyjechał kiedyś obejrzeć nowy nabytek i zrobiłem mu „mały pokaz”. Ustawiłem pionowo monetę na konstrukcji pracującego traka. Moneta nie spadła, a znajomy był naprawdę w szoku. W związku z tym, że nie mam żadnych zarzutów do konstrukcji tej maszyny zamówiłem kolejną, większą, która właśnie płynie do Polski – wylicza K. Bagiński.(NOWY KAMIENIARZ 5 (132) / 2022)